Przejdź do treści

KiedyBus dla Swarzędza

  W 2023 wdrożyliśmy kompleksowo narzędzie dla dyspozytorów i planistów Swarzędzkiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego (SPK Swarzędz).

  Dzięki KiedyBus TC, dyspozytorzy mogą lepiej i szybciej reagować na zmiany w ruchu drogowym, co pozwala na lepsze zarządzanie flotą pojazdów i minimalizowanie opóźnień. Planistom natomiast pozwala na zbieranie informacji z raportów, które pozwolą na optymalizację rozkładów jazdy i lepsze dopasowanie oferty transportu do potrzeb mieszkańców.

  Dzięki KiedyBus TC mogą oni między innymi:

  • planować pracę przewozową (tj. ustalać która zmiana będzie wykonywać które zadanie/brygady)
  • reagować w czasie rzeczywistym na pracę przewozową (np w przypadku awarii dokonać podmiany taboru wykonującego kursy)
  • analizować punktualność na poszczególnych liniach i dokonywać korekt rozkładu jazdy lub korekt dotyczących wykonywania kursów)

  W trakcie trwania wdrożenia, generujemy dane, które następnie zostaną także udostępnione pasażerom, tak aby mogli w czasie rzeczywistym wiedzieć gdzie jest ich autobus.

  Jesteśmy przekonani, że nasza współpraca z Swarzędzkim Przedsiębiorstwem Komunikacyjnym przyczyni się do poprawy jakości usług transportowych dla mieszkańców gminy. Zachęcamy śledzenia naszej strony internetowej, gdzie będziemy informować o kolejnych etapach projektu.